STRONA GŁÓWNA > Porady > Proces renowacji powierzchni dachowych


PROCES RENOWACJI POWIERZCHNI DACHOWYCH

MALOWANIE DACHÓW - EFEKTYWNY SPOSÓB NA RENOWACJĘ

Wytrzymałość dachu

Z racji tego, że każdy dach narażony jest na negatywny wpływ wielu czynników atmosferycznych jego powłoka regularnie niszczeje. Najbardziej degradacyjne jest promieniowanie UV. Pod jego wpływem farba traci pierwotną barwę, płowieje. Doskonałym rozwiązaniem będzie dostępna w naszej ofercie farba TOP Połysk, która odbija promienie UV, co sprawia, że dach mniej się nagrzewa, a farba do dachu dłużej utrzymuje swoją pierwotną barwę. Warto również pamiętać o tym, że pokrycia z blachy po pewnym czasie rdzewieją. Kwaśne deszcze, wysokie i niskie temperatury czy też występowanie mchów, porostów bądź alg sprawia, że prędzej czy później będzie trzeba przedsięwziąć stosowne kroki naprawcze. Jedną z możliwości jest wymiana pokrycia dachowego. Rozwiązanie to wiąże się z koniecznością wydania dużych sum pieniędzy, jak również z uciążliwymi pracami remontowymi. Na szczęście są też inne, znacznie tańsze rozwiązania, które przeprowadzone właściwie i solidnie sprawią, że Wasz dach będzie wyglądał jak nowy.

Sprawdzona metoda renowacji

Pragniemy zaproponować Państwu innowacyjną metodę renowacji dachu – malowanie pokrycia dachowego specjalistycznymi farbami. Ich unikalne receptury zostały opracowane przez naszych technologów w trakcie licznych badań i testów. Dzięki malowaniu, bez konieczności wymiany pokrycia, zapewnicie sobie długoletnią ochronę przed warunkami pogodowymi, a Wasz dach będzie wyglądał jak nowy! Wysoka jakość proponowanych przez nas farb do dachów to efekt ponad dwudziestoletniej działalności w branży a także współpracy z renomowanymi i cenionymi producentami pokryć dachowych. Poprzez liczne testy oraz doświadczenia, udało nam się stworzyć linie produktów w szerokiej gamie kolorystycznej, które sprawdzą się w każdych warunkach pogodowych i na każdej powierzchni. W naszej ofercie znajdują się farby do malowania dachów wykonanych z różnych materiałów oraz sprawdzony impregnat do dachówki.

RENOWACJA DACHU

Specjalna ochrona dachu

Renowacja dachu nie musi już dłużej oznaczać wysokich kosztów oraz uciążliwego, przeciągającego się remontu. Jest to możliwe dzięki oferowanym przez nas wysokiej jakości środkom oraz farbom. Stworzyliśmy specjalne – dwu i trzywarstwowe formuły, pozwalające w skuteczny sposób odnowić oraz zabezpieczyć pokrycia dachowe wykonane z dachówek betonowych, ceramicznych czy też blachy. Dostępne w naszej ofercie artykuły wykonane są z idealnie dobranych komponentów, które przeszły liczne testy – wszystko po to, aby zaoferować Państwu doskonały oraz niezawodny wyrób!

Doskonały sposób na renowację dachu

Na oferowaną szeroką gamę produktów składają się zarówno wysokiej jakości środki do renowacji, jak również do impregnacji oraz malowania dachu. Ich zastosowanie sprawi, że pokrycie Państwa domu odzyska dawny wygląd oraz będzie poprzez wiele lat doskonale chronione przed negatywnym wpływem czynników atmosferycznych, jak opady, różnice temperatur, promieniowanie UV. Renowacja za ich pośrednictwem to także pewna ochrona przez występowaniem mchów czy też porostów. Zapraszamy do zapoznania się z wyliczeniami, które przybliżą Państwu wyjątkową opłacalność odnawiania dachu za pomocą środków BEKERFARB.

IMPREGNACJA DACHU - DACHÓWKI BETONOWE I CERAMICZNE

Malowanie dachu nie jest jedynym sposobem na odświeżenie jego wyglądu. Na młodszych pokryciach, mających do 10 lat z powodzeniem sprawdzi się impregnacja dachu. Jeżeli dachówki ceramiczne lub betonowe nie straciły jeszcze swojego koloru tylko nieco ich barwa przygasła a stan techniczny pokrycia jest bardzo dobry zamiast farby na dach warto zakupić impregnat do dachówki. Renowacja dachu poprzez impregnacje odbywa się w początkowym etapie analogicznie do procesu malowania dachu. Po pierwsze oczyszczamy dach myjką wysokociśnieniową, usuwamy z niego zabrudzenia i porosty. W przypadkach gdy mchy intensywnie powrastały w powierzchnię zwłaszcza na dachówce betonowej można zastosować środek zmiękczający a następnie go zmyć. Na oczyszczonym i osuszonym dachu aplikujemy impregnat do dachówki. W zależności jaki rodzaj dachówki posiadamy używamy: DACH-KER-FLEGEN do dachówki ceramicznej, DACH-BRISS-FLEGEN do dachówki betonowej. Impregnat wnika w głąb dachówki zabezpieczając ją przed nadmierną nasiąkliwością, porastaniem i uwydatniając jej kolor. W efekcie czego dach wygląda długo jak nowy, nie porasta, kolor się ożywia, powierzchnia dostaje delikatnego połysku. Impregnacja dachu jest prostym sposobem na przedłużenie trwania efektu „nowego dachu”.

Malowanie dachu z dachówki betonowej

PROCES RENOWACJI DACHÓWKI BETONOWEJ

Etap I - Pierwszy etap to mycie dachówki myjką pod wysokim ciśnieniem. Jeżeli dachówka jest bardzo porośnięta można użyć środka zmiękczającego, który ułatwi usuwanie korzeni mchu i przy myciu będą one łatwiej odchodzić od powierzchni dachówki.

Etap II - Aplikacja na dachówkę gruntu głęboko penetrującego, który neutralizuje zarodniki alg, mchów i porostów. Środek nakładamy nierozcieńczony, na suchy dach, równomiernie. Czekamy do wchłonięcia. Grunt ma też właściwości bakteriobójcze i jest zabezpieczeniem, które chroni naszą dachówkę przed porastaniem oraz wpływa korzystnie na zwiększenie wydajności farby w następnych etapach renowacji dachu.

Etap III - Nakładanie warstwy farby podkładowej, która przeciwdziała porastaniu i nadaje naszemu dachu wybrany kolor. Malowanie dachu można przeprowadzić takimi narzędziami: agregatem malarskim airless, pędzlem, wałkiem -w przypadku płaskich powierzchni. Najkorzystniejsze jest malowanie agregatem, który wstrzykuje farbę pod ciśnieniem w pory dachówki.

Etap IV - Ostatni etap renowacji to nakładanie farby nawierzchniowej. Po wyschnięciu farby podkładowej możemy wybrać jak ostatecznie ma wyglądać nasz dach. BEKERFARB oferuje produkty, które dają efekt połysku lub matowy. Farba nawierzchniowa dopełnia renowację i zabezpiecza dachówkę. Farba posiada pigment odbijający promienie UV przez co kolor będzie intensywny przez długie lata.

MALOWANIE DACHU Z BLACHY - PRZYGOTOWANIE POWIERZCHNI

W przypadku malowania dachu pokrytego blachą ocynkowaną stan poprzedniej warstwy jest dla nas bardzo ważnym czynnikiem. Jeżeli położymy nową powłokę na źle przygotowaną powierzchnię to nasza praca szybko pójdzie na marne, a dach zaczną szpecić kawałki łuszczącej się farby. Dlatego należy dobrać odpowiednie farby na ocynk i dobrze ją przygotować do prac. Jest kilka prostych i sprawdzonych sposobów by określić stan przyczepność starej powłoki. Wykorzystać możemy różnego rodzaju skrobaki, szpachelki a nawet taśmę klejącą którą po przyklejeniu zrywamy szybkim ruchem. Jeśli poprzednia warstwa odchodzi w łatwy sposób to należy ją dokładnie oczyścić - w tym celu posłużyć może nam np. szczotka druciana. Jeżeli powłoka z farby na naszej blasze jest w stanie bardzo dobrym dach należy odtłuścić. Najlepsze efekty przynosi mycie ciepłą wodą myjką ciśnieniową. W przypadku gdy na dachu znajduje się dużo zanieczyszczeń takich jak odchody ptaków czy soki z drzew do wody można dodać detergentu. Tak przygotowaną powierzchnię malujemy farbą podkładową DACH-METAL-BAZA, która tworzy warstwę zapewniającą przyczepność pod aplikację ostatecznej powłoki nawierzchniowej. Nawierzchniowe farby do blachy, które proponujemy różnią się efektem. DACH-METAL-TOP jest produktem gwarantującym wysoki połysk a DACH-METAL-MAT daje wykończenie w półmacie.

Bekerfarb Copyright © 2020 / Polityka prywatności (RODO).