Dostępne kolory oraz ilości warstw impregnatu barwiącego Pad-Flegen-Intenso

koloryintenso Kolory Intenso

Sposoby aplikacji produktu

Dla określenia docelowego rodzaju aplikacji zalecane jest wykonanie wstępnego wymalowania na mniejszej powierzchni dla oceny wizualnej. Średnio po upływie 1h powierzchnia nabiera ostatecznego wyglądu. Czas schnięcia uzależniony jest od warunków atmosferycznych i może uleć zarówno skróceniu jak i wydłużeniu. Podczas procesu malowania należy stosować się do podstawowych zasad malarskich.

Beton szary lub o podobnym odcieniu do wybranego koloru impregnatu

W zależności od pożądanego efektu, produkt można nakładać w jednej lub dwóch warstwach.

  1. Jedna warstwa (bez rozcieńczania)
    Przygotowany preparat nanosimy w jednej warstwie za pomocą szerokiego pędzla (typu ławkowiec) lub wałka (długość włosia uzależniona od chropowatości oraz krawędzi kostki).

  2. Jedna i pół warstwy (z rozcieńczaniem) dla intensywnego przebarwienia podłoża
    Pod potrzeby pierwszej warstwy, preparat należy rozcieńczyć z wodą w stosunku 1:1. Mieszalnię nanosimy za pomocą szerokiego pędzla (typu ławkowiec) lub wałka (długość włosia uzależniona od chropowatości oraz krawędzi kostki). Drugą warstwę nanosimy niezwłocznie po przeschnięciu pierwszej warstwy (powierzchnia sucha na dotyk). Do tego celu przygotowany preparat (bez rozcieńczania) nanosimy w sposób analogiczny jak przy pierwszej warstwie.
Zmiana koloru

W zależności od chłonności podłoża oraz rodzaju koloru, produkt można nakładać w dwóch lub trzech warstwach.

  1. Dwie warstwy (bez rozcieńczania)
    Przygotowany preparat nanosimy w dwóch warstwach za pomocą szerokiego pędzla (typu ławkowiec) lub wałka (długość włosia uzależniona od chropowatości oraz krawędzi kostki). Drugą warstwę nanosimy niezwłocznie po przeschnięciu pierwszej warstwy (powierzchnia sucha na dotyk). Aplikacja w sposób analogiczny jak przy pierwszej warstwie.

  2. Dwie i pół warstwy (z rozcieńczaniem) dla podłoża o bardzo dużej chłonności.
    Pod potrzeby pierwszej warstwy, preparat należy rozcieńczyć z wodą w stosunku 1:1. Mieszalnię nanosimy za pomocą szerokiego pędzla (typu ławkowiec) lub wałka (długość włosia uzależniona od chropowatości oraz krawędzi kostki). Drugą oraz trzecią warstwę nanosimy niezwłocznie po przeschnięciu poprzedniej warstwy (powierzchnia sucha na dotyk). Do tego celu przygotowany preparat ( bez rozcieńczania) nanosimy w sposób analogiczny jak przy pierwszej warstwie. Trzecią warstwę nakładany tylko wówczas, gdy podłoże w dalszym ciągu wykazuje chłonności podłoża.
  3. W przypadku, gdy po nałożeniu dwóch warstw nie nastąpiło satysfakcjonujące przebarwienie a podłoże przestało absorbować preparat, do pomalowania kostki należy użyć farby o podwyższonej odporności na ścieranie – produkt BODENLACK – farba posadzkowo-parkingowa.

Koszyk