Malowanie dachu agregatem malarskim

Jeśli do tej pory malowanie dachu kojarzyło Ci się z trudnym i żmudnym zadaniem, mamy dla Ciebie dobrą wiadomość – używając agregat malarski, pójdzie Ci znacznie szybciej, niż myślisz. Agregat do malowania natryskowego to idealne rozwiązanie w przypadku tak dużej i wymagającej powierzchni jak dach. Ułatwi pracę, przyspieszy całe przedsięwzięcie, a Tobie zapewni komfort i bezpieczeństwo podczas malowania. Chcesz wiedzieć więcej? Zapraszamy do lektury poniższego artykułu.

Dlaczego warto pomalować dach agregatem?

Agregat malarski to praktyczne i wygodne narzędzie, które służy do natryskowego malowania dużych powierzchni, na przykład dachów. Narzędzie doskonale sprawdza się zwłaszcza przy pokrywaniu farbą trudno dostępnych miejsc. Jego działanie polega na rozbijaniu drobin farby, co pozwala na dokładne nałożenie równej warstwy na całej powierzchni. Pokrycie dachowe – zarówno na etapie budowy, jak i po kilku latach eksploatacji – warto pomalować specjalistyczną farbą, która nie tylko nada mu określony kolor, ale również zabezpieczy przed czynnikami atmosferycznymi. Dobrze jest użyć do tego agregatu malarskiego, ponieważ ułatwi i przyspieszy pracę. To naturalne, że z upływem czasu dachówka niszczeje i wymaga odświeżenia. Odpowiednia farba do dachu w połączeniu z profesjonalnym sprzętem, pomoże odzyskać mu dawną świetnośc, a dodatkowo ochroni pokrycie przed promieniowaniem UV, wilgocią, porostami oraz powstawaniem wykwitów wapiennych.

Zalety agregatu malarskiego

Agregat malarski to urządzenie, które ma wiele zalet – zwłaszcza jeśli chodzi o malowanie dachów, powierzchni dużych i wymagających. Zastosowanie agregatu jest rozwiązaniem:
• wydajnym – narzędzie działa w sposób, który minimalizuje straty farby, poza tym przeznaczone jest do podawania różnych materiałów i umożliwia nałożenie równomiernej warstwy;
• dokładnym – urządzenie pozwala dotrzeć nawet do trudno dostępnych miejsc i zapewnia staranne krycie;
• wygodnym – agregat pozwala w stosunkowo krótkim czasie pokryć powierzchnię dachu, czego nie osiągniesz przy pomocy wałka lub pędzla;
• oszczędnym – to zdecydowanie prostszy sposób niż tradycyjne metody, który dodatkowo pozwala zaoszczędzić nie tylko pieniądze, ale również czas i siły.

Jak pomalować dach?

Jeśli zdecydujesz się na pomalowanie dachu agregatem malarskim, musisz się odpowiednio przygotować do pracy. W przeciwnym razie, nie wszystko może pójść tak, jak powinno, co w rezultacie nie przyniesie pożądanego efektu. Oto, co musisz zrobić:
1. Na początek zabezpiecz newralgiczne miejsca typu okna czy kominy, aby nie pochlapać ich farbą – wbrew pozorom wcale nie będzie łatwo usunąć tego typu plam z tak trudno dostępnych miejsc.
2. Następnie umyj dach wodą z dodatkiem specjalnego środka chemicznego, którego zadaniem jest neutralizacja i zmiękczenie wszelkiego rodzaju zabrudzeń oraz mchu, grzybów i porostów.
3. Kolejnym krokiem jest nałożenie na dachówkę środka głęboko penetrującego, który blokuje powstawanie nowych zarodników oraz służy wzmocnieniu przyczepności farby dachowej.
4. Możesz przystąpić do malowania i za pomocą agregatu malarskiego nałożyć dwie warstwy farby, które wyrównają porowatą powierzchnię dachówki i nadadzą jej gładką strukturę. Postępuj według instrukcji dołączonej do maszyny. Gdy farba wyschnie, dach nie tylko będzie wyglądać jak nowy, ale także – dzięki utworzonej powłoce ochronnej – będzie doskonale zabezpieczony przed szkodliwym działaniem czynników atmosferycznych.

Malowanie dachu z dachówki betonowej

Wynajem agregatu malarskiego

Poznałeś już wszystkie zalety agregatu malarskiego. Wiesz też, dlaczego tak dobrze nadaje się do malowania dachu. Zadajesz sobie pewnie teraz pytanie, jak zdobyć takie urządzenie? Możesz oczywiście kupić agregat, jeśli jednak potrzebujesz tej maszyny do jednorazowej inwestycji albo nie masz gdzie potem jej przechowywać, lepiej po prostu wynająć agregat malarski z profesjonalnej wypożyczalni. Firma BEKERFARB oferuje nowoczesne i niezawodne agregaty, które sprawdzą się zarówno do codziennego użytkowania, jak i usprawnią pojedyncze prace remontowe. Narzędzia te spełnią oczekiwania fachowców i domowych majsterkowiczów. Są intuicyjne i łatwe w obsłudze. Regularnie serwisowane zapewniają bezpieczą i wydajną pracę. Doskonale widać, że malowanie dachu agregatem malarskim to najlepsze rozwiązanie, które pozwala zaoszczędzić czas, siły i pieniądze. Jeśli więc stoisz przed wyborem metody odświeżenia koloru pokrycia dachowego, nie zastanawiaj się, tylko postaw na agregat do malowania natryskowego. Pamiętaj, że zawsze możesz skorzystać z opcji wynajmu i otrzymać profesjonalny sprzęt, który z pewnością Cię nie zawiedzie.