farby do blachy

Powrót

Farba bazowa

Farba nawierzchniowa

 

Skuteczna farba do dachu z blachy

Pokrycie dachu blachą jest aktualnie najpopularniejszym rozwiązaniem na rynku, ale pełną funkcjonalność temu pokryciu daje dopiero zastosowanie farby do blachodachówki . Wiele starszych budynków posiada poszycie tego typu i może ono wymagać renowacji. Ten materiał poprzez silne skupianie promieni słonecznych szybko blaknie, a przecież nikt z nas nie chce malować tego typu poszycia dachowego co kilka lat. W dodatku, jak każda inna powierzchnia tego typu jest ona silnie narażona na korozję. Jest jeszcze jeden czynnik, na który należy zwrócić uwagę – mianowicie w okresie letnim pokrycie mocno się nagrzewa, przez co w pomieszczeniach znajdujących się na poddaszu robi się gorąco i duszno.

To wszystko brzmi tak, jakby blacha na dachu była złym wyborem, choć wcale tak nie jest. Wystarczy pomalować poszycie dachowe specjalnie dedykowaną do tego farbą do blachy dachowej, która rozwiąże te problemy. Preparaty od BEKERFARB dzięki specjalnym komponentom odbijają promienie UV i z tego względu kolor nie traci swojej barwy, a nagrzewanie się poddasza zmniejsza się o ponad 30%. Farba całkowicie odcina powierzchnię od środowiska zewnętrznego, a ponadto zawiera inhibitory korozji, zapewniając profesjonalne zabezpieczenie antykorozyjne przed powstawaniem zjawiska rdzy i osadu. Oferowana przez nas farba poprawia funkcjonalność blachy. Dzięki niej Twój dom będzie wyglądał pięknie przez wiele lat.Farby do blachodachówki – co warto wiedzieć

Ewentualnym problemem związanym z utrzymywaniem się farby na dachach blaszanych jest jej rozprężanie. Ten typ pokrycia pod wpływem bardzo dużej amplitudy temperatur, między zimą, a latem zmienia swoją objętość, a co za tym idzie, emulsja może łuszczyć się i pękać, a później odpadać. Dzieje się tak w przypadku zwykłych produktów powszechnie dostępnych na rynku, które po nałożeniu stają się sztywną powłoką, mocno przylegającą do malowanej powierzchni. Preparaty od BEKERFARB są zupełnieinne – rozprężają się razem z materiałem, zatem jeśli blacha pod wpływem wysokiej temperatury zwiększa swoje rozmiary, to farba również się rozciągnie, zupełnie niczym guma.

Elastyczność to bardzo ważna cecha w przypadku farb do malowania blachy i z tego powodu nasze produkty na pewno sprawdzą się na Twoim dachu. Pamiętaj, że ten typ pokrycia trzeba pielęgnować, ponieważ blacha stosunkowo szybko zmienia swój kolor i zaczyna blaknąć. Wszystko dlatego, że silnie skupia promienie słoneczne. Dobrze dobrana farba pozwoli Ci zawalczyć z tym nieestetycznym efektem i zadbać o Twój dom po sam wierzchołek!

Farby do blachy

Dachówka z blachy to szczególny rodzaj pokrycia dachowego, który jest rozwiązaniem ekonomicznym i ostatnio bardzo popularnym. Jednak blacha – bardziej niż inne materiały – jest narażona na działanie różnych czynników zewnętrznych, takich jak promieniowanie UV, nagrzewanie się, blaknięcie koloru czy rdza. Na szczęście dobra farba pozwoli zabezpieczyć blachodachówkę przed tego rodzaju problemami. Preparaty marki BEKERFARB do malowania dachu z blachy skutecznie chronią pokrycie i pozwalają zachować jego schludny wygląd przez wiele lat. Dzięki nim nie będziesz musiał co sezon odświeżać koloru dachówki ani zmagać się z nieestetycznym osadem. Specjalne składniki zawarte w farbie do dachu z blachy marki BEKERFARB skutecznie odbijają promienie UV, dzięki czemu blacha nie traci swojej barwy, a nagrzewanie się poddasza zmniejsza się aż o 30%. Dodatkowo powłoka farby całkowicie odcina powierzchnię dachu od środowiska zewnętrznego, a inhibitory korozji zabezpieczają pokrycie przed powstawaniem rdzy i osadu. Wybierając farby do malowania dachu z blachy – zarówno bazowe, jak i nawierzchniowe – od BEKERFARB, masz pewność, że efekt będzie spełniał Twoje oczekiwania i utrzyma się przez kilka lat.

 

Farby podkładowe

Tym, co szczególnie wyróżnia farby podkładowe do blachodachówki, jest ich plastyczność po wyschnięciu. Dzięki specjalnym składnikom utworzona powłoka pracuje razem z podłożem. Jest to w tym przypadku niezwykle ważne, ponieważ blacha ma to do siebie, że reaguje na zmiany temperatur i pod ich wpływem zmienia swój rozmiar, co w efekcie może prowadzić do łuszczenia się farby. Jednakże preparaty marki BEKERFARB do malowania dachu z blachy zostały stworzone z myślą o poradzeniu sobie z tym zjawiskiem. Opracowana profesjonalna receptura sprawia, że farba rozpręża się razem z blachą, co zapobiega pękaniu powłoki i jej odpadaniu oraz chroni dach przed nieestetycznym marszczeniem się powierzchni. Oprócz tego farby bazowe do blachodachówki wykazują silną przyczepność z podłożem oraz bardzo dobrze kryją, dając eleganckie, matowe wykończenie. Są również niezwykle wydajne i ekologiczne, a także chronią pokrycie przed powstawaniem rdzy, osadu i przed nagrzewaniem się. Stanowią doskonały podkład dla farby nawierzchniowej.

 

Farby nawierzchniowe

W naszej ofercie znajdziesz farby nawierzchniowe do dachu z blachy półmatowe oraz z połyskiem. Wybór zależy przede wszystkim od efektu, jaki chcesz osiągnąć, ponieważ obydwa rodzaje preparatów marki BEKERFARB do blachodachówki są najwyższej jakości farbami, które skutecznie pomogą Ci odświeżyć i zabezpieczyć Twój dach. Jedną z ich najważniejszych cech jest ochrona powierzchni przed powstawaniem rdzy i osadu. Nawet najmniejsze zmiany korozyjne mogą bowiem prowadzić do poważniejszych uszkodzeń, a w efekcie przyczynić się do konieczności gruntownego remontu czy nawet wymiany dachu. Specjalistyczna farba – taka jak BEKERFARB – pozwoli uniknąć Ci uniknąć takich problemów. Oprócz tego charakteryzują się długą żywotnością koloru i są odporne na blaknięcie. Ich odpowiednia formuła odbija promieniowanie UV, co nie tylko wpływa na długoletnią intensywność odcienia, ale również sprawia, że dachówka się nie nagrzewa. Dodatkowo powłoka, która tworzy się po wyschnięciu, jest elastyczna i pracuje razem z podłożem, dzięki czemu farba się nie łuszczy i nie odpada.

 Blacha to bardzo ekonomiczne rozwiązanie, jednak trzeba pamiętać o kilku ważnych jej wadach. Jeśli będzie niewłaściwie pielęgnowana, szybko zmieni swój kolor, zacznie blaknąć. Wszystko dlatego, że silnie skupia promienie słoneczne. Dobrze dobrana farba do blachy dachowej pozwoli nam zawalczyć z tym nieestetycznym efektem i zadbać dobrze o nasz dach. Jest to niezwykle ważne, ponieważ za zmianami estetycznymi idą dalej idące zmiany, takie jak korozja. Dach, który raz zacznie przeciekać, będzie musiał szybko zostać poddany gruntownemu remontowi, co prowadzi do ogromnych kosztów oraz strat czasu. Nie mówiąc o nerwach. 

Jeśli zastanawiamy się nad kupnem właściwych środków, farba do blachy ocynkowanej jest pierwszą rzeczą, na jaką należy zwrócić uwagę. Dobrze dobrana mieszanka składników pozwoli wzmocnić blachę. Jest to ważne zarówno zaraz po jej założeniu, jak i wtedy, gdy chcemy blachę odświeżyć. Farba do ocynku nada powierzchniom doskonałej jakości wykończenia, gruntownie je odświeżając. Jednocześnie farby do blachy mają takie właściwości jak odbijanie promieni UV. Jest to ważne, gdy nie chcemy już po jednym czy dwóch sezonach być zmuszeni do ponownego odświeżania blachy na dachu ze względu na wyraźne odznaczenia od nasłonecznienia. Udowodniono bowiem, że farby do blachy mogą zmniejszać nagrzewanie nawet do 30%. 

Myślisz o tym, jaka farba na dach będzie najodpowiedniejsza? W ofercie znajdziesz kilka propozycji. Jest to farba bazowa oraz farby nawierzchniowe. Farba bazowa jest dobra do blachy ocynkowanej, stalowej, aluminiowej, ale także miedzianej. Wystarczy pomalować blachę i odczekać do jej wyschnięcia, by zobaczyć piękną, matową powierzchnię. Posiada ona właściwości silnie kryjące, więc zobaczysz różnicę na własne oczy. Jej zalet jest więcej, ponieważ pracuje ona z blachą w taki sposób, by zapobiegać łuszczeniu się farby nawierzchniowej. Tutaj masz do wyboru farby o doskonałych właściwościach i wydajności. Ich główne zadanie to odbijanie promieni UV, ale także zabezpieczenie antykorozyjne, dzięki któremu blacha będzie przez długi czas prezentowała się doskonale. Efekt będzie estetyczny i - co najważniejsze - będzie się utrzymywał na dachu przez długi czas, ciesząc oko. W asortymencie znajdują się dwie propozycje. Jedna to farba półmatowa, a druga z połyskiem. Można je wybrać w zależności od pożądanego wykończenia.

Pokrycie dachu blachą jest aktualnie najpopularniejszym rozwiązaniem na rynku, ale pełną funkcjonalność temu pokryciu daje dopiero zastosowanie farby do blachodachówki . Wiele starszych budynków posiada poszycie tego typu i może ono wymagać renowacji. Ten materiał poprzez silne skupianie promieni słonecznych szybko blaknie, a przecież nikt z nas nie chce malować tego typu poszycia dachowego co kilka lat. W dodatku, jak każda inna powierzchnia tego typu jest ona silnie narażona na korozję. Jest jeszcze jeden czynnik, na który należy zwrócić uwagę – mianowicie w okresie letnim pokrycie mocno się nagrzewa, przez co w pomieszczeniach znajdujących się na poddaszu robi się gorąco i duszno. To wszystko brzmi tak, jakby blacha na dachu była złym wyborem, choć wcale tak nie jest. Wystarczy pomalować poszycie dachowe specjalnie dedykowaną do tego farbą do blachy dachowej, która rozwiąże te problemy. Preparaty od BEKERFARB dzięki specjalnym komponentom odbijają promienie UV i z tego względu kolor nie traci swojej barwy, a nagrzewanie się poddasza zmniejsza się o ponad 30%. Farba całkowicie odcina powierzchnię od środowiska zewnętrznego, a ponadto zawiera inhibitory korozji, zapewniając profesjonalne zabezpieczenie antykorozyjne przed powstawaniem zjawiska rdzy i osadu. Oferowana przez nas farba poprawia funkcjonalność blachy. Dzięki niej Twój dom będzie wyglądał pięknie przez wiele lat.

Ewentualnym problemem związanym z utrzymywaniem się farby na dachach blaszanych jest jej rozprężanie. Ten typ pokrycia pod wpływem bardzo dużej amplitudy temperatur, między zimą, a latem zmienia swoją objętość, a co za tym idzie, emulsja może łuszczyć się i pękać, a później odpadać. Dzieje się tak w przypadku zwykłych produktów powszechnie dostępnych na rynku, które po nałożeniu stają się sztywną powłoką, mocno przylegającą do malowanej powierzchni. Preparaty od BEKERFARB są zupełnieinne – rozprężają się razem z materiałem, zatem jeśli blacha pod wpływem wysokiej temperatury zwiększa swoje rozmiary, to farba również się rozciągnie, zupełnie niczym guma. Elastyczność to bardzo ważna cecha w przypadku farb do malowania blachy i z tego powodu nasze produkty na pewno sprawdzą się na Twoim dachu. Pamiętaj, że ten typ pokrycia trzeba pielęgnować, ponieważ blacha stosunkowo szybko zmienia swój kolor i zaczyna blaknąć. Wszystko dlatego, że silnie skupia promienie słoneczne. Dobrze dobrana farba pozwoli Ci zawalczyć z tym nieestetycznym efektem i zadbać o Twój dom po sam wierzchołek!

Przeczytaj nasz artykul i dowiedz się jak pomalować dach z blachy ocynkowanej.