Maszyny w technologii:
• Śrutownica
• Szlifierka do betonu
• Myjka wysokociśnieniowa
Agregat malarski (opcjonalnie)
Akcesoria technologii:
• Paca gumowa
• Wałek nylonowy

MALOWANIE FARBĄ EPOKSYDOWĄ Z OBRZUTKĄ PŁATKAMI OZDOBNYMI + LAKIEROWANIE

Wykorzystanie płatków ozdobnych to rozwiązanie o wielu zaletach. Poza aspektami dekoracyjnymi, świetnie maskują niedoskonałości podłoża. Zamkniecie systemu lakierem POLBODEN TC to gwarancja trwałości i estetyki przez długie lata, nawet przy bardzo dużej intensywności eksploatacji. Rozwiązanie cenione za efektowny wygląd jak i łatwość w utrzymaniu czystości oraz bardzo dużą odporność na uszkodzenia.


Wykończenie:
 
Gładki połysk

Zastosowanie:
 Wewnętrzne

Trudność aplikacji: Dla średniozaawansowanych

Cena: od 33,79 zł/mnetto

Zakres zastosowań: Garaże, warsztatyETAPY TECHNOLOGII

Wymagania dot. kondycji powierzchni

Wszystkie podłoża (nowe i stare) muszą mieć stabilną konstrukcję, być suche i pozbawione zaschniętego mleczka cementowego oraz luźnych cząstek. Należy oczyścić podłogi z oleju, smaru, śladów gumy, plam farby i innych zanieczyszczeń pogarszających przyczepność. Po przygotowaniu powierzchni wytrzymałość podłoża na rozciąganie powinna przekraczać 1,5 N/mm2.  


Preferowanymi metodami przygotowania podłoża jest piaskowanie lub śrutowanie, czyszczenie strumieniem wody o wysokim ciśnieniu, szlifowanie lub usuwanie powłok (w tym konieczne czynności następcze).


(POWŁOKA CIENKOWARSTWOWA) Pierwszą warstwę (grunt) należy rozcieńczyć wodą do 10% i nakładać wałkiem z krótkim włosiem. Nakładać w stałej lub spadającej temperaturze otoczenia, gdyż zmniejszy to ryzyko tworzenia się pęcherzyków w wyniku rozprężania powietrza uwięzionego w betonie. 

 

Produkt:         EPOBODEN TC WB Farba Epoksydowa

Zużycie:          0,15-0,2kg/m2

Narzędzia:     Wałek lub natrysk hydrodynamiczny

 

Wymagania: Wilgotność resztkowa podłoża nie może przekraczać 6% (sprawdzić np. za pomocą urządzenia do pomiaru wilgotności). Powierzchnia podłoża musi być odpylona a jego temperatura musi być o co najmniej 3°C wyższa od aktualnej temperatury punktu rosy.

 

(POWŁOKA CIENKOWARSTWOWA) Na potrzeby drugiej warstwy produkt jest gotowy do użycia. Wciąż mokrą powłokę obrzucić ozdobnymi płatkami. Należy unikać suchych powierzchni brzegowych i przy zakładkach pracować na mokro, gdyż w przeciwnym razie na wykończonej powłoce widoczne będą ślady wałka.

 

Produkt:         EPOBODEN TC WB  Farba Epoksydowa + Płatki ozdobne

Zużycie:          0,2-0,25kg/m2

Narzędzia:     Wałek lub natrysk hydrodynamiczny

 

Wymagania: Powierzchnia po gruntowaniu musi być wyschnięta a jego temperatura musi być o co najmniej 3°C wyższa od aktualnej temperatury punktu rosy.

 

(POWŁOKA CIENKOWARSTWOWA) Żywicę rozprowadzić na powierzchni za pomoca wałka nylonowego. Należy unikać suchych powierzchni brzegowych i przy zakładkach pracować na mokro, gdyż w przeciwnym razie na wykończonej powłoce widoczne będą ślady wałka.

 

Produkt:         POLBODEN LAKIER UV  Żywica Poliasparginowa 

Zużycie:          0,1-0,125kg/m2

Narzędzia:     Paca gumowa

 

Wymagania: Aplikowana powierzchnia musi być w pełni wyschnięta i wolna od zanieczyszczeń, a temperatura posadzki musi być o co najmniej 3°C wyższa od aktualnej temperatury punktu rosy.


KOLORY DOSTĘPNE W TECHNOLOGII:


 

Bekerfarb Copyright © 2020 / Polityka prywatności (RODO).