ELEWACJA - MALOWANIE Z GRUNTOWANIEM GŁĘBOKO PENETRUJĄCYM

Technologia przeznaczona do wykonywania wysokiej jakości powłok malarskich oraz znajdująca zastosowanie na powierzchniach elewacyjnych gładkich i fakturowych. Dedykowna na podłoża nowe, jak i te odnawiane wymagajace wzmocnienia, wykonane z tynków cementowych, cementowo-wapiennych i wapiennych, a także podłoża gipsowe oraz nieotynkowane mury z betonu, cegieł, pustaków ceramicznych i innych chłonnych powierzchni mineralnych. Silne właściwości kryjące oraz intensywny trwały kolor odporny na UV. Powstała powłoka hydrofobowa nadaje wysoki poziom ochrony przed wilgocią, o znikomej nasiąkliwości oraz bardzo dobrej dyfuzyjności pary wodnej i CO2. Wysoka odporność na zabrudzenia, a dzięki zjawisku fotokatalizy, uzyskujemy efekt samoczynnego czyszczenia powierzchni. 

DOSTĘPNE KOLORY

KIEDY STOSOWAĆ?

Rodzaj powierzchni - powierzchnia gładka, struktura lub baranek
Kondycja powierzchni - słaba jakość podłoża, duże pylenie powierzchni
ETAPY TECHNOLOGII

Produkt użyty w etapie: Środek czyszczący do elewacji Fass-Sauber
Maszyna użyta w etapie: Myjka ciśnieniowa

Przygotowanie podłoża – powierzchnię należy starannie oczyścić przy pomocy myjki wysokociśnieniowej. Zalecane użycia środka myjącego, który wspomaga mycie elewacji rozpuszczając zanieczyszczenia. Rekomendowana aplikacja w formie aktywnej piany, alternatywnie poprzez ciśnieniowy opryskiwacz. Myć do uzyskania czystej niepieniącej się powierzchni. Po wyschnięciu powierzchni przejść do kolejnego kroku.
 Produkt użyty w etapie: Grunt do elewacji głęboko penetrujący Fass-Durgrunt
Maszyna użyta w etapie: Agregat malarski

Środek gruntujący aplikować przy użyciu pędzla, agregatu bezpowietrznego (o małym przekroju dyszy), alternatywnie ciśnieniowym opryskiwaczem. Ilość aplikowanego gruntu może być różna i uzależniona jest od chłonności powierzchni dachu. W miejscach, gdzie preparat wchłaniany jest mocniej, należy zwiększyć ilość aplikowanego preparatu. Po wyschnięciu preparatu przejść do kolejnego kroku.
 Produkt użyty w etapie: Farba do elewacji silikonowa Sill-Fass
Maszyna użyta w etapie: Agregat malarski


Farbę aplikować za pomocą malarskiego agregatu bezpowietrznego lub alternatywnie za pomocą pędzla lub wałka. Malować do uzyskania jednolitej, spójnej powłoki. Grubość warstwy regulować za pomocą średnicy dyszy, parametrami ciśnieniowymi agregatu oraz prędkością ruchu pistoletu malarskiego. Jeśli zachodzi taka konieczność, etap powtórzyć.  

Nie zaleca stosowania się w technologii produktów innych niż firmy BEKERFARB ze względu na ryzyko powstania konfliktu użytych produktów chemicznych. 

 

Bekerfarb Copyright © 2020 / Polityka prywatności (RODO).