37 2 Aplikacja żywicy epoksydowej + piasek kwarcowy

Aplikacja żywicy epoksydowej + piasek kwarcowy

Bardzo wytrzymała posadzka antypoślizgowa bazująca na bezrozpuszczalnikowej żywicy epoksydowej EPOBODEN BC oraz piasku kwarcowym. Rozwiązanie dedykowane do pomieszczeń przemysłowych o intensywności ruchu od średniego po duże.

Wykończenie: antypoślizgowy połysk
Zastosowanie: wewnętrzne
Aplikacja: wymaga doświadczenia
Zakres zastosowań: magazyny, parkingi
Cena: od 55,58 zł/m2 netto

Etapy technologii

1

Przygotowanie podłoża

Wszystkie podłoża (nowe i stare) muszą mieć stabilną konstrukcję, być suche i pozbawione zaschniętego mleczka cementowego oraz luźnych cząstek. Należy oczyścić podłogi z oleju, smaru, śladów gumy, plam farby i innych zanieczyszczeń pogarszających przyczepność. Po przygotowaniu powierzchni wytrzymałość podłoża na rozciąganie powinna przekraczać 1,5 N/mm2.

Preferowanymi metodami przygotowania podłoża jest piaskowanie lub śrutowanie, czyszczenie strumieniem wody o wysokim ciśnieniu, szlifowanie lub usuwanie powłok (w tym konieczne czynności następcze).

2

Gruntowanie

Aplikacja produktu: nakładać w stałej lub spadającej temperaturze otoczenia, gdyż zmniejszy to ryzyko tworzenia się pęcherzyków w wyniku rozprężania powietrza uwięzionego w betonie. Po wymieszaniu nakładać na przygotowane podłoże, poprzez rozprowadzenie pacą gumową lub wałkiem. Świeżą powłokę posypać piaskiem kwarcowym, uważając, by nie rozsypać go zbyt wiele. Po wyschnięciu zebrać nadmiar piasku a następnie odkurzyć całą powierzchnie.

Zużycie produktu: 0,3-0,8 kg/m2, posypka piaskowa 1kg/m2

Narzędzia: wałek lub paca gumowa

Wymagania: wilgotność resztkowa podłoża nie może przekraczać 6% (sprawdzić np. za pomocą urządzenia do pomiaru wilgotności). Powierzchnia podłoża musi być odpylona a jego temperatura musi być o co najmniej 3°C wyższa od aktualnej temperatury punktu rosy.

Produkty użyte w etapie:
3

Malowanie

Aplikacja produktu: po wymieszaniu powłoka jest nakładana na przygotowane podłoże za pomocą pacy gumowej, następnie należy wyrównać powierzchnię wałkiem.

Zużycie produktu: 0,8-1,2 kg/m2

Narzędzia: paca zębata lub rakla, wałek z kolcami

Wymagania: powierzchnia po gruntowania musi być wyschnięta a jego temperatura musi być o co najmniej 3°C wyższa od aktualnej temperatury punktu rosy.

Produkty użyty w etapie:

Kolory dostępne w technologii

Żółty drogowy - RAL 1023

Czerwony drogowy - RAL 3020

Brązowy terra - RAL 8028

Niebieskie niebo - RAL 5015

Sygnałowy czarny - RAL 9004

Tele szary- RAL 7047

Szary stalowy - RAL 7037

Grafitowy szary - RAL 7024

Sygnałowy biały - 9003

Majowy zielony - RAL 6017

Koszyk
Masz pytania?
Zostaw swój numer telefonu, odzwonimy.
Masz pytania?
Zostaw swój numer telefonu, odzwonimy.