
Aplikacja żywicy epoksydowej + piasek kwarcowy
Wykończenie: antypoślizgowy połysk
Zastosowanie: wewnętrzne
Aplikacja: wymaga doświadczenia
Zakres zastosowań: magazyny, parkingi
Cena: od 55,58 zł/m2 netto
Etapy technologii
Przygotowanie podłoża
Wszystkie podłoża (nowe i stare) muszą mieć stabilną konstrukcję, być suche i pozbawione zaschniętego mleczka cementowego oraz luźnych cząstek. Należy oczyścić podłogi z oleju, smaru, śladów gumy, plam farby i innych zanieczyszczeń pogarszających przyczepność. Po przygotowaniu powierzchni wytrzymałość podłoża na rozciąganie powinna przekraczać 1,5 N/mm2.
Preferowanymi metodami przygotowania podłoża jest piaskowanie lub śrutowanie, czyszczenie strumieniem wody o wysokim ciśnieniu, szlifowanie lub usuwanie powłok (w tym konieczne czynności następcze).
Gruntowanie
Aplikacja produktu: nakładać w stałej lub spadającej temperaturze otoczenia, gdyż zmniejszy to ryzyko tworzenia się pęcherzyków w wyniku rozprężania powietrza uwięzionego w betonie. Po wymieszaniu nakładać na przygotowane podłoże, poprzez rozprowadzenie pacą gumową lub wałkiem. Świeżą powłokę posypać piaskiem kwarcowym, uważając, by nie rozsypać go zbyt wiele. Po wyschnięciu zebrać nadmiar piasku a następnie odkurzyć całą powierzchnie.
Zużycie produktu: 0,3-0,8 kg/m2, posypka piaskowa 1kg/m2
Narzędzia: wałek lub paca gumowa
Wymagania: wilgotność resztkowa podłoża nie może przekraczać 6% (sprawdzić np. za pomocą urządzenia do pomiaru wilgotności). Powierzchnia podłoża musi być odpylona a jego temperatura musi być o co najmniej 3°C wyższa od aktualnej temperatury punktu rosy.
Produkty użyte w etapie:
Malowanie
Aplikacja produktu: po wymieszaniu powłoka jest nakładana na przygotowane podłoże za pomocą pacy gumowej, następnie należy wyrównać powierzchnię wałkiem.
Zużycie produktu: 0,8-1,2 kg/m2
Narzędzia: paca zębata lub rakla, wałek z kolcami
Wymagania: powierzchnia po gruntowania musi być wyschnięta a jego temperatura musi być o co najmniej 3°C wyższa od aktualnej temperatury punktu rosy.