35 1 Aplikacja żywicy epoksydowej

Aplikacja żywicy epoksydowej

EPOBODEN BC to bezrozpuszczalnikowa, pigmentowana, żywica epoksydowa z przeznaczeniem do zastosowań dekoracyjnych jak i przemysłowych o intensywności użytkowania od średniej po dużą. Po związaniu tworzy głaska, jednolitą taflę. Rekomendowane użycie lakieru POLBODEN TC zamykającego układ.

Wykończenie: gładki połysk
Zastosowanie: wewnętrzne
Aplikacja: wymaga doświadczenia
Zakres zastosowań: magazyny, parkingi, domy i biura
Cena: od 117,36 zł/m2 netto

Etapy technologii

1

Przygotowanie podłoża

Wszystkie podłoża (nowe i stare) muszą mieć stabilną konstrukcję, być suche i pozbawione zaschniętego mleczka cementowego oraz luźnych cząstek. Należy oczyścić podłogi z oleju, smaru, śladów gumy, plam farby i innych zanieczyszczeń pogarszających przyczepność. Po przygotowaniu powierzchni wytrzymałość podłoża na rozciąganie powinna przekraczać 1,5 N/mm2.

Preferowanymi metodami przygotowania podłoża jest piaskowanie lub śrutowanie, czyszczenie strumieniem wody o wysokim ciśnieniu, szlifowanie lub usuwanie powłok (w tym konieczne czynności następcze).

2

Gruntowanie

Aplikacja produktu: nakładać w stałej lub spadającej temperaturze otoczenia, gdyż zmniejszy to ryzyko tworzenia się pęcherzyków w wyniku rozprężania powietrza uwięzionego w betonie. Po wymieszaniu nakłada się na przygotowane podłoże, rozprowadzając go pacą gumową lub wałkiem.

Zużycie produktu: 0,3-0,8 kg/m2

Narzędzia: wałek lub paca gumowa

Wymagania: wilgotność resztkowa podłoża nie może przekraczać 6% (sprawdzić np. za pomocą urządzenia do pomiaru wilgotności). Powierzchnia podłoża musi być odpylona a jego temperatura musi być o co najmniej 3°C wyższa od aktualnej temperatury punktu rosy.

Produkt użyty w etapie:
3

Aplikacja wylewki samopoziomującej

Aplikacja produktu: po wymieszaniu powłoka jest nakładana na przygotowane podłoże za pomocą pacy zębatej lub rakli. Rozmiar zębów należy dobrać odpowiednio do wymaganej grubości warstwy (dopilnować, by nie przekroczyć maksymalnej zalecanej wydajności krycia). W celu usunięcia pęcherzyków powietrza bezpośrednio po nałożeniu przewałkować wałkiem z kolcami.

Zużycie produktu: 2-2,2 kg/m2

Narzędzia: paca zębata lub rakla, wałek z kolcami

Wymagania: powierzchnia po gruntowania musi być wyschnięta a jego temperatura musi być o co najmniej 3°C wyższa od aktualnej temperatury punktu rosy.

Produkty użyty w etapie:

Kolory dostępne w technologii

Żółty drogowy - RAL 1023

Czerwony drogowy - RAL 3020

Brązowy terra - RAL 8028

Niebieskie niebo - RAL 5015

Sygnałowy czarny - RAL 9004

Tele szary- RAL 7047

Szary stalowy - RAL 7037

Grafitowy szary - RAL 7024

Sygnałowy biały - 9003

Majowy zielony - RAL 6017

Koszyk
Masz pytania?
Zostaw swój numer telefonu, odzwonimy.
Masz pytania?
Zostaw swój numer telefonu, odzwonimy.