zywica poliasparginowa Aplikacja żywicy poliasparginowej

Aplikacja żywicy poliasparginowej

Bardzo wytrzymała, szczelna powłoka antypoślizgowa o atrakcyjnym wyglądzie. Trwałe rozwiązanie, również o funkcji uszczelniającej w miejscach takich jak balkon, czy taras. Ilością produktu POLBODEN TC C oraz uziarnieniem piasku kwarcowego można w łatwy sposób regulować chropowatość powierzchni.

Wykończenie: antypoślizgowy połysk
Zastosowanie: wewnętrzne/zewnętrzne
Aplikacja: dla średniozaawansowanych
Zakres zastosowań: garaże, warsztaty, balkony, tarasy, parkingi, schody, wiaty garażowe, magazyny
Cena: od 57,16 zł/m2 netto

Etapy technologii

1

Przygotowanie podłoża

Wszystkie podłoża (nowe i stare) muszą mieć stabilną konstrukcję, być suche i pozbawione zaschniętego mleczka cementowego oraz luźnych cząstek. Należy oczyścić podłogi z oleju, smaru, śladów gumy, plam farby i innych zanieczyszczeń pogarszających przyczepność. Po przygotowaniu powierzchni wytrzymałość podłoża na rozciąganie powinna przekraczać 1,5 N/mm2.

Preferowanymi metodami przygotowania podłoża jest piaskowanie lub śrutowanie, czyszczenie strumieniem wody o wysokim ciśnieniu, szlifowanie lub usuwanie powłok (w tym konieczne czynności następcze).

2

Gruntowanie z obrzutką

Aplikacja produktu: mieszaninę nakładać wałkiem z krótkim włosiem. Mokry środek gruntujący posypać suszonym piaskiem kwarcowym o uziarnieniu 0,1-5 mm w ilości do 1 kg/m2, uważając, by nie rozsypać go zbyt wiele. Nakładać w stałej lub spadającej temperaturze otoczenia, gdyż zmniejszy to ryzyko tworzenia się pęcherzyków w wyniku rozprężania powietrza uwięzionego w betonie.

Zużycie produktu: 0,3-0,8 kg/m2, posypka piaskowa 1 kg/m2

Narzędzia: wałek lub natrysk hydrodynamiczny

Wymagania: wilgotność resztkowa podłoża nie może przekraczać 6% (sprawdzić np. za pomocą urządzenia do pomiaru wilgotności). Powierzchnia podłoża musi być odpylona a jego temperatura musi być o co najmniej 3°C wyższa od aktualnej temperatury punktu rosy.

Produkt użyty w etapie:
3

Aplikacja żywicy

Aplikacja produktu: mieszaninę wylać na wcześniej przgotowane podłoże i rozprowadzić pacą gumową, a następnie przewałkować powierzchnie wałkiem nylonowym.

Zużycie produktu: 0,5-0,9 kg/m2

Narzędzia: wałek nylonowy lub natrysk hydrodynamiczny

Wymagania: powierzchnia po gruntowaniu musi być wyschnięta i wpełni odpylona (pozbawiona lużnych części piasku kwarcowego) a jego temperatura musi być co najmniej 3°C wyższa od aktualnej temperatury punktu rosy.

Produkt użyty w etapie:

Kolory dostępne w technologii

Żółty drogowy - RAL 1023

Czerwony drogowy - RAL 3020

Brązowy terra - RAL 8028

Niebieskie niebo - RAL 5015

Sygnałowy czarny - RAL 9004

Tele szary- RAL 7047

Szary stalowy - RAL 7037

Grafitowy szary - RAL 7024

Sygnałowy biały - 9003

Majowy zielony - RAL 6017

Koszyk
Masz pytania?
Zostaw swój numer telefonu, odzwonimy.
Masz pytania?
Zostaw swój numer telefonu, odzwonimy.
Kiedy warto stosować zaprawę?
Zaprawa naprawczo-wyrównawcza (stosowana razem z gruntem) jest używana, gdy konieczne jest wygładzenie powierzchni betonowej. Jest szczególnie przydatna w miejscach, gdzie oczekuje się estetycznie wykończonej i niezwykle gładkiej powierzchni. Zapraszamy do obejrzenia naszego filmu demonstracyjnego, aby dowiedzieć się więcej na temat stosowania zaprawy.
Kiedy warto stosować zaprawę?
Zaprawa naprawczo-wyrównawcza (stosowana razem z gruntem) jest używana, gdy konieczne jest wygładzenie powierzchni betonowej. Jest szczególnie przydatna w miejscach, gdzie oczekuje się estetycznie wykończonej i niezwykle gładkiej powierzchni. Zapraszamy do obejrzenia naszego filmu demonstracyjnego, aby dowiedzieć się więcej na temat stosowania zaprawy.