Szukanie fachowca

Podpowiemy Ci, jak znaleźć rzetelnego wykonawcę do odnowienia dachu.

Jak znaleźć solidnego fachowca?

Firm oferujących usługi renowacji dachów jest wiele. Niektóre z nich zajmują się wyłącznie takimi pracami, z kolei inne traktują je jako jeden z elementów ich oferty prac wysokościowych. Nie uważamy, że jedne są lepsze od drugich, jak i nie wprowadzamy żadnej innej generalizacji ponieważ to, czy dany fachowiec jest dobry zawsze trzeba sprawdzić samemu. Jak to zrobić?

Proponujemy system 5 pytań, które należy zadać wykonawcy, aby stwierdzić, czy posiada odpowiednie kwalifikacje i wiedzę. Każde z pytań odnosi się do nieco innych zagadnień i dlatego odpowiedzi na wszystkie pytania będą mogły dać nam dość dobry obraz tego, czy dana firma jest solidna.

Do rozmowy z wykonawcą proponujemy podejść w taki sposób, aby nie czuł się egzaminowany ponieważ nikt tego nie lubi i dobry fachowiec może się do nas zrazić. Najlepiej jest otwarcie powiedzieć, że ma się kilka pytań ponieważ nie zna się zupełnie na tego typu pracach. Wtedy też możemy uzyskać bardziej wyczerpujące odpowiedzi.

Metoda 5 pytań

Proponowana przez nas metoda znalezienia solidnego fachowca opiera się na zadaniu następujących pytań:
Jaką technologię renowacji Pan proponuje?

Przy tym pytaniu powinniśmy uzyskać informacje dotyczące:


  • rodzaju chemii jaką proponuje użyć wykonawca,
  • ilości warstw farby,
  • trwałości powstałej powłoki.

Uzyskane informacje radzimy skonfrontować z technologią jaką podajemy na naszej stronie. Można to zrobić klikając w ten link – technologie.

Czy jest Pan w stanie dokonać drobne poprawki dekarskie?

Po wyczyszczeniu dachu mogą się ujawnić ubytki, które trzeba będzie naprawić przed pomalowaniem i dlatego dobrze, aby wykonawca potrafił przeprowadzić tego typu proste naprawy.

Jakim sprzętem Pan dysponuje?

Warto się dowiedzieć, czy firma posiada odpowiedni sprzęt do renowacji dachów. Aby rzetelnie przeprowadzić renowację dachu konieczne są:


  • sprzęt alpinistyczny do zabezpieczenia podczas poruszania się po dachu (niektóre firmy używają tylko podnośnika, ale aby dobrze przeprowadzić renowację dachu konieczne jest poruszanie się po jego powierzchni);
  • agregat malarski (malowanie pędzlem lub wałkiem malarskim powinno się stosować wyłącznie miejscowo, tam gdzie nie ma dobrego dostępu; do malowania powierzchni powinno stosować się agregat ponieważ tylko w ten sposób można nanieść równą powłokę farby bez smug);
  • myjka ciśnieniowa (nie ma innego sposobu na dokładne wyczyszczenie powierzchni dachu niż za pomocą myjki ciśnieniowej).

Jaka jest cena usługi?

Nie możesz oczekiwać dokładnej ceny za m2 podczas rozmowy telefonicznej ponieważ każdy dach powinien być rozpatrywany indywidualnie. Jednakże wykonawca powinien podać widełki cenowe.

Z jakim ryzykiem wiąże się renowacja?

Przy tym pytaniu możesz spróbować dowiedzieć się następujących rzeczy:


  • jak długo będą przebiegały prace wykonawcze,
  • z jakimi niedogodnościami się to wiąże,
  • z jakim ryzykiem się to wiąże.

Lista współpracujących wykonawców

Jako firma z wieloletnim doświadczeniem w produkcji chemii do pokryć dachowych, postanowiliśmy skorzystać z naszych dobrych kontaktów z wykonawcami, aby pomóc Klientom w znalezieniu rzetelnego fachowcy do renowacji dachu.

Wynikiem tego jest Grupa fachowców BEKERFARB, czyli grupa firm, które stale z nami współpracują, używają naszych produktów i pracują według odpowiednich technologii dających najlepsze efekty.

Przeprowadzamy również szkolenia mające na celu wyedukowanie rzetelnych wykonawców, którzy będą w stanie świadczyć usługi najwyższej jakości.

Skontaktuj się z nami jeśli szukasz rzetelnej firmy do odnowienia swojego dachu

Koszyk