Efekt przed i po renowacji

Efekt przed

Efekt pierwszy - mycie

Efekt drugi - impregnacja

Elewacja

Impregnacja

Technologia przeznaczona do wykonywania wysokiej jakości powłok malarskich oraz znajdująca zastosowanie na powierzchniach elewacyjnych gładkich i fakturowych. Dedykowana na podłoża nowe, jak i te odnawiane, wykonane z tynków cementowych, cementowo-wapiennych i wapiennych, a także podłoża gipsowe oraz nieotynkowane mury z betonu, cegieł, pustaków ceramicznych i innych chłonnych powierzchni mineralnych. Silne właściwości kryjące oraz intensywny trwały kolor odporny na UV. Powstała powłoka hydrofobowa nadaje wysoki poziom ochrony przed wilgocią, o znikomej nasiąkliwości oraz bardzo dobrej dyfuzyjności pary wodnej i CO2. Wysoka odporność na zabrudzenia, a dzięki zjawisku fotokatalizy, uzyskujemy efekt samoczynnego czyszczenia powierzchni.

Etapy technologii

1

Mycie

Przygotowanie podłoża – powierzchnię należy starannie oczyścić przy pomocy myjki wysokociśnieniowej. Zalecane użycia środka myjącego, który wspomaga mycie elewacji rozpuszczając zanieczyszczenia. Rekomendowana aplikacja w formie aktywnej piany, alternatywnie poprzez ciśnieniowy opryskiwacz. Myć do uzyskania czystej niepieniącej się powierzchni. Po wyschnięciu powierzchni przejść do kolejnego kroku.

Produkty użyty w etapie:
Maszyna użyta w etapie:
2

Impregnacja

Impregnat aplikować za pomocą malarskiego agregatu bezpowietrznego lub alternatywnie za pomocą pędzla lub wałka do uzyskania jednolitej, spójnej powłoki. Grubość warstwy regulować za pomocą średnicy dyszy, parametrami ciśnieniowymi agregatu oraz prędkością ruchu pistoletu malarskiego. Jeśli zachodzi taka konieczność, etap powtórzyć.

Nie zaleca stosowania się w technologii produktów innych niż firmy BEKERFARB ze względu na ryzyko powstania konfliktu użytych produktów chemicznych.

Produkty użyty w etapie:
Maszyna użyta w etapie:
  • AMBF-41LAMBF-41L

    Agregat malarski AMBF-41L

    Moc – 2600W, Ciśnienie – 227 bar, Wydajność – 4 l/min, Max. średnica dyszy – 0,033″

    11 685.00 13 185.00  z VAT

Pytania i odpowiedzi

Środek czyszczący Fass-Sauber znacząco przyspieszy i ułatwi proces mycia. Dodatkowo unicestwi mchy i porosty.

Nawet najmniejsza ilość produktu która pozostanie na ścianie zadziała.

Zużycie produktu będzie większe przy impregnowaniu baranka niż przy strukturze.

Impregnat ogranicza ”przyklejanie się ” mchów i porostów a w przyszłości ułatwi ich ewentualne wyczyszczenie.

Koszyk