Efekt przed i po renowacji

Efekt przed

Efekt pierwszy - mycie

Efekt drugi - gruntowanie

Etap trzeci - malowanie

Elewacja

Malowanie z gruntowaniem

Technologia przeznaczona do wykonywania wysokiej jakości powłok malarskich oraz znajdująca zastosowanie na powierzchniach elewacyjnych gładkich i fakturowych. Dedykowana na podłoża nowe, jak i te odnawiane wymagąjace bardzo mocnego wzmocnienia, wykonane z tynków cementowych, cementowo-wapiennych i wapiennych, a także podłoża gipsowe oraz nieotynkowane mury z betonu, cegieł, pustaków ceramicznych i innych chłonnych powierzchni mineralnych. Silne właściwościami kryjące oraz intensywny trwały kolor odporny na UV. Powstała powłoka hydrofobowa nadaje wysoki poziom ochrony przed wilgocią, o znikomej nasiąkliwości oraz bardzo dobrej dyfuzyjności pary wodnej i CO2. Wysoka odporność na zabrudzenia, a dzięki zjawisku fotokatalizy, uzyskujemy efekt samoczynnego czyszczenia powierzchni.

Etapy technologii

1

Mycie

Przygotowanie podłoża – powierzchnię należy starannie oczyścić przy pomocy myjki wysokociśnieniowej. Zalecane użycia środka myjącego, który wspomaga mycie elewacji rozpuszczając zanieczyszczenia. Rekomendowana aplikacja w formie aktywnej piany, alternatywnie poprzez ciśnieniowy opryskiwacz. Myć do uzyskania czystej niepieniącej się powierzchni. Po wyschnięciu powierzchni przejść do kolejnego kroku.

Produkty użyty w etapie:
Maszyna użyta w etapie:
2

Gruntowanie

Środek gruntujący aplikować przy użyciu pędzla, agregatu bezpowietrznego (o małym przekroju dyszy), alternatywnie ciśnieniowym opryskiwaczem. Ilość aplikowanego gruntu może być różna i uzależniona jest od chłonności powierzchni dachu. W miejscach, gdzie preparat wchłaniany jest mocniej, należy zwiększyć ilość aplikowanego preparatu. Po wyschnięciu preparatu przejść do kolejnego kroku.

Produkty użyty w etapie:
Maszyna użyta w etapie:
 • AMBF-41LAMBF-41L

  Agregat malarski AMBF-41L

  Moc – 2600W, Ciśnienie – 227 bar, Wydajność – 4 l/min, Max. średnica dyszy – 0,033″

  11 685.00 13 185.00  z VAT
2

Malowanie

Farbę aplikować za pomocą malarskiego agregatu bezpowietrznego lub alternatywnie za pomoca pędzla lub wałka. Malować do uzyskania jednolitej, spójnej powłoki. Grubość warstwy regulować za pomocą średnicy dyszy, parametrami ciśnieniowymi agreagratu oraz prędkością ruchu pistoletu malarskiego. Jeśli zachodzi taka konieczność, etap powtórzyć.

Nie zaleca stosowania się w technologii produktów innych niż firmy BEKERFARB ze względu na ryzyko powstania konfliktu użytych produktów chemicznych.

Zobacz dostępne kolory.

Produkty użyty w etapie:
Maszyna użyta w etapie:
 • AMBF-41LAMBF-41L

  Agregat malarski AMBF-41L

  Moc – 2600W, Ciśnienie – 227 bar, Wydajność – 4 l/min, Max. średnica dyszy – 0,033″

  11 685.00 13 185.00  z VAT

Pytania i odpowiedzi

Środek czyszczący Fass-Sauber znacząco przyspieszy i ułatwi proces mycia. Dodatkowo unicestwi mchy i porosty.

Nawet najmniejsza ilość produktu która pozostanie na ścianie zadziała.

Zużycie farby będzie większe przy malowaniu baranka niż przy strukturze.

Malować do uzyskania jednolitej, spójnej powłoki.

Projektowana trwałość powłoki to 15 lat.

Grunt jest wymagany, gdyż podłoże elewacji jest chłonne.

Grunt głęboko penetrujący jest drobnocząsteczkowy przez co wnika głębiej i wznawia strukturę.

Koszyk