Malowanie farbą epoksydową z obsybką płatkami dekoracyjnymi + lakierowanie

Malowanie farbą epoksydową z obrzutką płatkami ozdobnymi i lakierowaniem

Wykorzystanie płatków ozdobnych to rozwiązanie o wielu zaletach. Poza aspektami dekoracyjnymi, świetnie maskują niedoskonałości podłoża. Zamkniecie systemu lakierem hybrydowym LAKIER 2K to gwarancja trwałości i estetyki przez długie lata, nawet przy bardzo dużej intensywności eksploatacji. Rozwiązanie cenione za efektowny wygląd jak i łatwość w utrzymaniu czystości oraz bardzo dużą odporność na uszkodzenia.

Wykończenie: gładki połysk
Zastosowanie: wewnętrzne
Aplikacja: dla średniozaawansowanych
Zakres zastosowań: garaże, warsztaty
Cena: od 33,79 zł/m2 netto

Etapy technologii

1

Przygotowanie podłoża

Wszystkie podłoża (nowe i stare) muszą mieć stabilną konstrukcję, być suche i pozbawione zaschniętego mleczka cementowego oraz luźnych cząstek. Należy oczyścić podłogi z oleju, smaru, śladów gumy, plam farby i innych zanieczyszczeń pogarszających przyczepność. Po przygotowaniu powierzchni wytrzymałość podłoża na rozciąganie powinna przekraczać 1,5 N/mm2.

Preferowanymi metodami przygotowania podłoża jest piaskowanie lub śrutowanie, czyszczenie strumieniem wody o wysokim ciśnieniu, szlifowanie lub usuwanie powłok (w tym konieczne czynności następcze).

2

Gruntowanie

Aplikacja produktu: pierwszą warstwę (grunt) należy rozcieńczyć wodą do 10% i nakładać wałkiem z krótkim włosiem. Nakładać w stałej lub spadającej temperaturze otoczenia, gdyż zmniejszy to ryzyko tworzenia się pęcherzyków w wyniku rozprężania powietrza uwięzionego w betonie.

Zużycie produktu: 0,15-0,2 kg/m2

Narzędzia: wałek lub natrysk hydrodynamiczny

Wymagania: wilgotność resztkowa podłoża nie może przekraczać 6% (sprawdzić np. za pomocą urządzenia do pomiaru wilgotności). Powierzchnia podłoża musi być odpylona a jego temperatura musi być o co najmniej 3°C wyższa od aktualnej temperatury punktu rosy.

Produkt użyty w etapie:
3

Malowanie

Aplikacja produktu: na potrzeby drugiej warstwy produkt jest gotowy do użycia. Należy unikać suchych powierzchni brzegowych i przy zakładkach pracować na mokro, gdyż w przeciwnym razie na wykończonej powłoce widoczne będą ślady wałka.

Zużycie produktu: 0,2-0,25 kg/m2

Narzędzia: wałek lub natrysk hydrodynamiczny

Wymagania: powierzchnia po gruntowania musi być wyschnięta a jego temperatura musi być o co najmniej 3°C wyższa od aktualnej temperatury punktu rosy.

Produkt użyty w etapie:
4

Aplikacja warstwy lakieru

Aplikacja produktu: powłoka cienkowarstwowa wylewana na przygotowane podłoże i rozprowadzana pacą gumową.

Zużycie produktu: 0,1-0,125 kg/m2

Narzędzia: paca gumowa

Wymagania: aplikowana powierzchnia musi być w pełni wyschnięta i wolna od zanieczyszczeń, a temperatura posadzki musi być o co najmniej 3°C wyższa od aktualnej temperatury punktu rosy.

Produkt użyty w etapie:

Kolory dostępne w technologii

Żółty drogowy - RAL 1023

Czerwony drogowy - RAL 3020

Brązowy terra - RAL 8028

Niebieskie niebo - RAL 5015

Sygnałowy czarny - RAL 9004

Tele szary- RAL 7047

Szary stalowy - RAL 7037

Grafitowy szary - RAL 7024

Sygnałowy biały - 9003

Majowy zielony - RAL 6017

Koszyk