Malowanie farbą epoksydową - wykończenie antypoślizgowe w połysku

Zastosowanie: wewnętrzne
Aplikacja: dla średniozaawansowanych
Zakres zastosowań: garaż, warsztat, schody, magazyn
Cena: od 76,21 zł/m2 brutto

Etapy technologii

1

Przygotowanie podłoża

Wszystkie podłoża, zarówno nowe, jak i stare, muszą być stabilne konstrukcyjnie, suche, bez resztek zaschniętego mleczka cementowego oraz wolne od luźnych cząstek. Podłoża należy oczyścić z oleju, smaru, śladów gumy, plam farby i innych zanieczyszczeń, które mogą pogorszyć przyczepność. Do przygotowania powierzchni zaleca się metodę piaskowania, śrutowania, czyszczenia strumieniem wody pod wysokim ciśnieniem, szlifowania, czy też usuwania starych powłok, wraz z niezbędnymi czynnościami następczymi.

Opcjonalnie, można zastosować zaprawę naprawczo-wyrównawczą w połączeniu z gruntem , zwłaszcza w przypadkach, gdy konieczne jest wygładzenie powierzchni betonowej. Jest to szczególnie przydatne w miejscach, gdzie wymagana jest estetycznie wykończona i gładka powierzchnia. Zaprawa naprawczo-wyrównawcza pozwala na uzyskanie równego i estetycznie atrakcyjnego wyglądu podłoża.

2

Przygotowanie mieszaniny

1. Przed rozpoczęciem mieszania, składniki "A" i "B" należy doprowadzić do temperatury pokojowej, czyli około 15-25°C.
2. Dokładnie wymieszaj składnik "A", aby ujednolicić jego zawartość.
3. Całą zawartość składnika "B" wlej do składnika "A", unikając mieszania ręcznego.
4. Mieszanie należy przeprowadzić za pomocą wiertarki mechanicznej z łopatką, pracującej na niskiej prędkości (około 300 obrotów na minutę), przez co najmniej 3 minuty.
5. Aby zapewnić kompleksowe połączenie składników, materiał należy regularnie zeskrobywać z boków i dna pojemnika.
Łopatki mieszające muszą być cały czas zanurzone w materiale, aby zapobiec wprowadzaniu pęcherzy powietrza.
6.Po osiągnięciu jednorodnej konsystencji, mieszankę składników "A" i "B" należy przelać do nowego pojemnika i mieszać przez dodatkową minutę.

Produkt użyty w etapie:
3

Gruntowanie z obrzutką (pierwsza warstwa)

Aplikacja produktu: pierwszą warstwę (grunt) należy rozcieńczyć wodą do 10% i nakładać wałkiem z krótkim włosiem. Nakładać w stałej lub spadającej temperaturze otoczenia, gdyż zmniejszy to ryzyko tworzenia się pęcherzyków w wyniku rozprężania powietrza uwięzionego w betonie. Świeżą powłokę posypać kruszywem kwarcowym . Następnego dnia usunąć nadmiar kruszywa i położyć kolejną warstwę.

Zużycie produktu: 0,4-0,6 kg/m2, posypka piaskowa 1 kg/m2

Narzędzia: wałek lub natrysk hydrodynamiczny

Wymagania: wilgotność resztkowa podłoża nie może przekraczać 6% (sprawdzić np. za pomocą urządzenia do pomiaru wilgotności). Powierzchnia podłoża musi być odpylona a jego temperatura musi być o co najmniej 3°C wyższa od aktualnej temperatury punktu rosy.

Produkt użyty w etapie:
4

Malowanie (druga warstwa)

Aplikacja produktu: na potrzeby drugiej warstwy produkt jest gotowy do użycia. Należy unikać suchych powierzchni brzegowych i przy zakładkach pracować na mokro, gdyż w przeciwnym razie na wykończonej powłoce widoczne będą ślady wałka.

Zużycie produktu: 0,4-0,6 kg/m2

Narzędzia: wałek lub natrysk hydrodynamiczny

Wymagania: powierzchnia po gruntowania musi być wyschnięta a jego temperatura musi być o co najmniej 3°C wyższa od aktualnej temperatury punktu rosy.

Produkt użyty w etapie:

Aplikacja warstwy lakieru

Przygotowanie mieszaniny:
1. Przed połączeniem składników "A" i "B", konieczne jest dokładne wymieszanie składnika "A" przy użyciu mieszadła mechanicznego i niskiej prędkości obrotowej.
2. Po wymieszaniu składnika "A", należy zeskrobać materiał z boków i dna pojemnika łopatką, a następnie ponownie wymieszać za pomocą mieszadła mechanicznego.
3. Następnie połącz składniki "A" i "B" przy użyciu mieszadła mechanicznego, zwracając szczególną uwagę, aby nie wprowadzać do mieszanki pęcherzyków powietrza.

Aplikacja produktu: powłoka cienkowarstwowa aplikowana za pomocą wałka

Zużycie produktu: 0,1-0,125 kg/m2

Narzędzia: wałek nylonowy, o maksymalnej szerokości 25 cm lub za pomocą hydrodynamicznego natrysku

Wymagania: aplikowana powierzchnia musi być w pełni wyschnięta i wolna od zanieczyszczeń, a temperatura posadzki musi być o co najmniej 3°C wyższa od aktualnej temperatury punktu rosy.

Produkt użyty w etapie:

Kolory dostępne w technologii

Żółty drogowy - RAL 1023

Czerwony drogowy - RAL 3020

Brązowy terra - RAL 8028

Niebieskie niebo - RAL 5015

Sygnałowy czarny - RAL 9004

Tele szary- RAL 7047

Szary stalowy - RAL 7037

Grafitowy szary - RAL 7024

Sygnałowy biały - 9003

Majowy zielony - RAL 6017

Koszyk
Masz pytania?
Zostaw swój numer telefonu, odzwonimy.
Masz pytania?
Zostaw swój numer telefonu, odzwonimy.
Kiedy warto stosować zaprawę?
Zaprawa naprawczo-wyrównawcza (stosowana razem z gruntem) jest używana, gdy konieczne jest wygładzenie powierzchni betonowej. Jest szczególnie przydatna w miejscach, gdzie oczekuje się estetycznie wykończonej i niezwykle gładkiej powierzchni. Zapraszamy do obejrzenia naszego filmu demonstracyjnego, aby dowiedzieć się więcej na temat stosowania zaprawy.
Kiedy warto stosować zaprawę?
Zaprawa naprawczo-wyrównawcza (stosowana razem z gruntem) jest używana, gdy konieczne jest wygładzenie powierzchni betonowej. Jest szczególnie przydatna w miejscach, gdzie oczekuje się estetycznie wykończonej i niezwykle gładkiej powierzchni. Zapraszamy do obejrzenia naszego filmu demonstracyjnego, aby dowiedzieć się więcej na temat stosowania zaprawy.