kafelki malowanie Malowanie płytek ceramicznych

Malowanie płytek ceramicznych

Produkt TERBODEN to elastyczna żywica akrylowa do zastosowań zewnętrznych jako powłoka doszczelniająca na zainstalowanych płytkach ceramicznych. Dobre właściwości rozlewne ułatwiają prace z żywicą, a powstała powłoka ujednolica wygład całej powierzchni. Typowe obszary stosowania to balkony i tarasy.

Wykończenie: gładki połysk
Zastosowanie: zewnętrzne
Aplikacja: dla średniozaawansowanych
Zakres zastosowań: balkony i tarasy
Cena: od 20,46 zł/m2 netto

Etapy technologii

1

Przygotowanie podłoża

Powierzchnie płytek ceramicznych wraz z fugami należy dokładnie oczyścić, usuwając wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia pogarszające przyczepność. Następnie odtłuścić całą powierzchnie. Istniejące podłoże musi mieć stabilną konstrukcję. Uszkodzone lub luźne płytki ceramiczne należy wymienić.

2

Aplikacja żywicy

Aplikacja produktu: po ujednoliceniu mieszaniny produkt jest gotowy do użycia. Rozprowadzić za pomocą ściągaczki gumowej lub wałka nylonowego. Upewnić się, że powłoka jest ciągła, bez porów i dokładnie pokrywa podłoże. W przypadku większych zagłębień tak jak np.fugi, można wspomóc się pędzlem. Nie doprowadzać do wyciskania wałka, gdyż może dojść do napowietrzenia powłoki.

Zużycie produktu: 0,5-0,7 kg/m2

Narzędzia: wałek nylonowy, paca gumowa

Wymagania: aplikowana powierzchnia musi być w pełni wyschnięta i wolna od zanieczyszczeń, a temperatura posadzki musi być o co najmniej 3°C wyższa od aktualnej temperatury punktu rosy.

Produkty użyty w etapie:

Kolory dostępne w technologii

Tele szary- RAL 7047

Szary stalowy - RAL 7037

Koszyk
Masz pytania?
Zostaw swój numer telefonu, odzwonimy.
Masz pytania?
Zostaw swój numer telefonu, odzwonimy.
Kiedy warto stosować zaprawę?
Zaprawa naprawczo-wyrównawcza (stosowana razem z gruntem) jest używana, gdy konieczne jest wygładzenie powierzchni betonowej. Jest szczególnie przydatna w miejscach, gdzie oczekuje się estetycznie wykończonej i niezwykle gładkiej powierzchni. Zapraszamy do obejrzenia naszego filmu demonstracyjnego, aby dowiedzieć się więcej na temat stosowania zaprawy.
Kiedy warto stosować zaprawę?
Zaprawa naprawczo-wyrównawcza (stosowana razem z gruntem) jest używana, gdy konieczne jest wygładzenie powierzchni betonowej. Jest szczególnie przydatna w miejscach, gdzie oczekuje się estetycznie wykończonej i niezwykle gładkiej powierzchni. Zapraszamy do obejrzenia naszego filmu demonstracyjnego, aby dowiedzieć się więcej na temat stosowania zaprawy.