Proces renowacji powierzchni dachowych

Wytrzymałość dachu

Z racji tego, że każdy dach narażony jest na negatywny wpływ wielu czynników atmosferycznych jego powłoka regularnie niszczeje. Najbardziej degradacyjne jest promieniowanie UV. Pod jego wpływem farba traci pierwotną barwę, płowieje. Doskonałym rozwiązaniem będzie dostępna w naszej ofercie farba TOP połysk, która odbija promienie UV, co sprawia, że dach mniej się nagrzewa, a farba do dachu dłużej utrzymuje swoją pierwotną barwę. Warto również pamiętać o tym, że pokrycia z blachy po pewnym czasie rdzewieją. Kwaśne deszcze, wysokie i niskie temperatury czy też występowanie mchów, porostów bądź alg sprawia, że prędzej czy później będzie trzeba przedsięwziąć stosowne kroki naprawcze. Jedną z możliwości jest wymiana pokrycia dachowego. Rozwiązanie to wiąże się z koniecznością wydania dużych sum pieniędzy, jak również z uciążliwymi pracami remontowymi. Na szczęście są też inne, znacznie tańsze rozwiązania, które przeprowadzone właściwie i solidnie sprawią, że Wasz dach będzie wyglądał jak nowy.

Sprawdzona metoda renowacji

Pragniemy zaproponować Państwu innowacyjną metodę renowacji dachu – malowanie pokrycia dachowego specjalistycznymi farbami. Ich unikalne receptury zostały opracowane przez naszych technologów w trakcie licznych badań i testów. Dzięki malowaniu, bez konieczności wymiany pokrycia, zapewnicie sobie długoletnią ochronę przed warunkami pogodowymi, a Wasz dach będzie wyglądał jak nowy! Wysoka jakość proponowanych przez nas farb do dachów to efekt ponad dwudziestoletniej działalności w branży a także współpracy z renomowanymi i cenionymi producentami pokryć dachowych. Poprzez liczne testy oraz doświadczenia, udało nam się stworzyć linie produktów w szerokiej gamie kolorystycznej, które sprawdzą się w każdych warunkach pogodowych i na każdej powierzchni. W naszej ofercie znajdują się farby do malowania dachów wykonanych z różnych materiałów oraz sprawdzony impregnat do dachówki.

Specjalna ochrona dachu

Renowacja dachu nie musi już dłużej oznaczać wysokich kosztów oraz uciążliwego, przeciągającego się remontu. Jest to możliwe dzięki oferowanym przez nas wysokiej jakości środkom oraz farbom. Stworzyliśmy specjalne – dwu i trzywarstwowe formuły, pozwalające w skuteczny sposób odnowić oraz zabezpieczyć pokrycia dachowe wykonane z dachówek betonowych, ceramicznych czy też blachy. Dostępne w naszej ofercie artykuły wykonane są z idealnie dobranych komponentów, które przeszły liczne testy – wszystko po to, aby zaoferować Państwu doskonały oraz niezawodny wyrób!

Doskonały sposób na renowacje dachu

Na oferowaną szeroką gamę produktów składają się zarówno wysokiej jakości środki do renowacji, jak również do impregnacji oraz malowania dachu. Ich zastosowanie sprawi, że pokrycie Państwa domu odzyska dawny wygląd oraz będzie poprzez wiele lat doskonale chronione przed negatywnym wpływem czynników atmosferycznych, jak opady, różnice temperatur, promieniowanie UV. Renowacja za ich pośrednictwem to także pewna ochrona przez występowaniem mchów czy też porostów. Zapraszamy do zapoznania się z wyliczeniami, które przybliżą Państwu wyjątkową opłacalność odnawiania dachu za pomocą środków BEKERFARB.

Proces renowacji dachówki betonowej

Etap I – Pierwszy etap to mycie dachówki myjką pod wysokim ciśnieniem. Jeżeli dachówka jest bardzo porośnięta można użyć środka zmiękczającego, który ułatwi usuwanie korzeni mchu i przy myciu będą one łatwiej odchodzić od powierzchni dachówki.

Etap II – Aplikacja na dachówkę gruntu głęboko penetrującego, który neutralizuje zarodniki alg, mchów i porostów. Środek nakładamy nierozcieńczony, na suchy dach, równomiernie. Czekamy do wchłonięcia. Grunt ma też właściwości bakteriobójcze i jest zabezpieczeniem, które chroni naszą dachówkę przed porastaniem oraz wpływa korzystnie na zwiększenie wydajności farby w następnych etapach renowacji dachu.

Etap III – Nakładanie warstwy farby podkładowej, która przeciwdziała porastaniu i nadaje naszemu dachu wybrany kolor. Malowanie dachu można przeprowadzić takimi narzędziami: agregatem malarskim airless, pędzlem, wałkiem -w przypadku płaskich powierzchni. Najkorzystniejsze jest malowanie agregatem, który wstrzykuje farbę pod ciśnieniem w pory dachówki.

Etap IV – Ostatni etap renowacji to nakładanie farby nawierzchniowej. Po wyschnięciu farby podkładowej możemy wybrać jak ostatecznie ma wyglądać nasz dach. BEKERFARB oferuje produkty, które dają efekt połysku lub matowy. Farba nawierzchniowa dopełnia renowację i zabezpiecza dachówkę. Farba posiada pigment odbijający promienie UV przez co kolor będzie intensywny przez długie lata.

Koszyk
Masz pytania?
Zostaw swój numer telefonu, odzwonimy.
Masz pytania?
Zostaw swój numer telefonu, odzwonimy.