Jakie są etapy renowacji posadzek?

Dowiedz się jak wygląda przebieg wykonania posadzki oraz jaki będzie koszt usługi.

Przygotowanie i naprawa podłoża

Podstawowym elementem niezależnie od wybranej technologii wykonywania posadzki, jest przygotowanie i wyrównanie podłoża. Nawet bardzo dobrze wykonana posadzka na nieprzygotowanej uprzednio powierzchni nie będzie wyróżniała się wysoką trwałością. Podłoże musi mieć stabilną konstrukcję pozbawioną zanieczyszczeń i tłustych plam. Małe ubytki w powierzchni należy wypełnić szpachlą naprawczą, natomiast do wykonania warstw wyrównawczych (1,5-3 mm) posłuży zaprawa epoksydowo – cementowa, zabezpieczająca dodatkowo przed podsiąkaniem.

Gruntowanie lub gruntowanie z obrzutką

Podczas gruntowania podłoże powinno zostać odpylone a jego temperatura musi być o co najmniej 3°C wyższa od aktualnej temperatury punktu rosy. Wilgotność resztkowa podłoża nie może przekraczać 6%, co sprawdzić można na przykład za pomocą urządzenia do pomiaru wilgotności. Środek gruntujący rozcieńczyć trzeba wodą do 10% i nałożyć wałkiem z krótkim włosiem w stałej lub obniżającej się temperaturze otoczenia, gdyż zmniejszy to ryzyko tworzenia się pęcherzyków w wyniku rozprężania powietrza uwięzionego w betonie. W przypadku gruntowania z obrzutką, świeżą powłokę posypać kruszywem kwarcowym. Następnego dnia konieczne jest usunięcie nadmiaru kruszywa i położenie kolejnej warstwy.

Malowanie lub aplikacja wylewki samopoziomującej

Po przygotowaniu i zagruntowaniu podłoża, kolejnym etapem w zależności od wybranej technologii jest malowanie farbą epoksydową lub aplikacja wylewki samopoziomującej. W przypadku malowania farbą epoksydową, produkt rozprowadzamy wałkiem lub używamy natrysku hydrodynamicznego, natomiast wówczas gdy zdecydujemy się na aplikację wylewki samopoziomującej nakładamy ją na podłoże za pomocą rakli lub pacy zębatej (rozmiar zębów należy dobrać odpowiednio do wymaganej grubości warstwy). W celu usunięcia pęcherzyków powietrza bezpośrednio po nałożeniu należy przewałkować powierzchnię wałkiem z kolcami. Temperatura podłoża w obu przypadkach musi być o co najmniej 3°C wyższa od aktualnej temperatury punktu rosy. Bariera przeciwwilgociowa musi być odpowiednio zainstalowana i być w nienaruszonym stanie. Ponadto obowiązują ogólne wytyczne dotyczące nakładania żywic reaktywnych na podłoża.

Aplikacja warstwy lakieru (opcjonalnie)

Jeśli zależy nam by wykonana posadzka zyskała na trwałości i walorach estetycznych możemy wykorzystać lakier poliasparginowy, który dodatkowo zapewni odporność na promieniowanie UV i czynniki atmosferyczne. Lakier spowoduje ponadto, że posadzka będzie łatwiejsza do utrzymania w czystości a cienka sprężysta warstwa zapewni trudnościeralność oraz zdolność do mostkowania rys. Produkt aplikujemy poprzez rozprowadzenie go pacą gumową na przygotowanej powierzchni posadzki.

Jaki jest koszt wykonania usługi renowacji posadzki?

Ostateczna cena wykonania posadzki uzależniona jest od wielu czynników, największy wpływ na cenę ma jednak to jak bardzo złożone jest wykonanie posadzki w danej technologii. Widełki cenowe za usługę wykonania m2 posadzki to od 15 zł do 105 zł (bez kosztu materiałów). Dokładne zestawienie oraz opisy naszych technologii znajdziesz tutaj.

Koszyk
Masz pytania?
Zostaw swój numer telefonu, odzwonimy.
Masz pytania?
Zostaw swój numer telefonu, odzwonimy.
Kiedy warto stosować zaprawę?
Zaprawa naprawczo-wyrównawcza (stosowana razem z gruntem) jest używana, gdy konieczne jest wygładzenie powierzchni betonowej. Jest szczególnie przydatna w miejscach, gdzie oczekuje się estetycznie wykończonej i niezwykle gładkiej powierzchni. Zapraszamy do obejrzenia naszego filmu demonstracyjnego, aby dowiedzieć się więcej na temat stosowania zaprawy.
Kiedy warto stosować zaprawę?
Zaprawa naprawczo-wyrównawcza (stosowana razem z gruntem) jest używana, gdy konieczne jest wygładzenie powierzchni betonowej. Jest szczególnie przydatna w miejscach, gdzie oczekuje się estetycznie wykończonej i niezwykle gładkiej powierzchni. Zapraszamy do obejrzenia naszego filmu demonstracyjnego, aby dowiedzieć się więcej na temat stosowania zaprawy.