Barwienie kostki brukowej

Jak efektywnie barwić kostkę brukową?

Kostka brukowa to jedno z najpopularniejszych rozwiązań w zakresie układania chodników, podjazdów, placów zabaw czy ścieżek w ogrodzie. Jest to materiał ekonomiczny, trzeba jednak pamiętać, że wymaga odpowiedniej pielęgnacji. Struktura kostki brukowej jest porowata, dlatego też łatwo wnikają w nią zabrudzenia. Aby uniknąć nieestetycznych plam oraz zanieczyszczeń biologicznych, takich jak mech czy chwasty, należy zastosować właściwy impregnat. Nowoczesne preparaty marki Bekerfarb umożliwiają także barwienie kostki brukowej. Jeśli więc myślisz o daleko idących zmianach na swojej posesji– zapoznaj się z ofertą nowoczesnych impregnatów. Efekt może przejść Twoje najśmielsze nawet oczekiwania.

Pad-Flegen to specjalistyczna linia produktów służących do ochrony i kolorowania materiałów używanych do tworzenia chodników i podjazdów. Barwienie kostki brukowej j est możliwe dzięki nowoczesnym rozwiązaniom producentów impregnatów, dbających o stałe poszerzanie swojej oferty. Dzięki warstwie ochronnej możemy także uzyskać efekt lśniącego podjazdu. Preparaty Pad-Flegen są nowoczesne i w pełni bezpieczne. Ich stosowanie wyraźnie wydłuża żywotność bruku, czyniąc go odpornym również na uszkodzenia mechaniczne.

Czy barwienie kostki brukowej jest możliwe?

Wszędzie dookoła chodniki i place ułożone są z kostki szaro-różowej – czy rzeczywiście musi tak być? Otóż nie! Dzięki innowacyjnym preparatom Bekerfarb możliwe jest skuteczne i estetyczne barwienie kostki brukowej. Możesz więc sprawić, aby Twoja posesja wyglądała zupełnie inaczej niż otoczenie domowe sąsiadów. Nie jest to absolutnie trudne – wystarczy wybrać kolor i zastosować odpowiedni impregnat barwiący. Właściwie dobrane składniki nie tylko kolorują, ale również zabezpieczają materiał przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych.

Cząsteczki impregnatu silnie łączą się z podłożem, tworząc warstwę hydrofobową, która ma właściwości zabezpieczające i skutecznie pomaga w utrzymaniu czystości przy domu – do czyszczenia zaimpregnowanej kostki brukowej wystarczy użyć wody z węża ogrodowego. Ponadto powłoka odbija promienie słoneczne, dzięki czemu możliwe jest uzyskanie bardzo modnego w ostatnich czasach efektu mokrej kostki brukowej. A zatem jeśli chcesz, aby Twój podjazd się wyróżniał i zachował wysoką estetykę przez długi czas – wybierz właściwy impregnat.